> Projekti

Jaglac pokrenuo novi projekt pod nazivom „Zajedno za sretno odrastanje“

Nositelj projekta Udruga za osobe s IT „Jaglac“, Orahovica, partneri OŠ Ivane Brlić Mažuranić, Orahovica i OŠ Ivan Goran Kovačić, Zdenci i suradnici OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci i CZSS Područni ured Orahovica započeli su provedbu projekta održavanjem prvog sastanka projektnog tima u Udruzi Jaglac 9. prosinca 2015.

– Cilj projekta je osigurati podršku djeci s teškoćama u razvoju i njihovim roditeljima u procesu integracije u odgojno-obrazovni sustav 3 osnovnih škola i zajednice provođenjem preventivnih i edukativnih radionica usmjerenih promicanju, unapređivanju i zaštiti njihovih prava. Projekt traje 12 mjeseci, vrijednost mu je 35.000 kn, financiran je iz proračuna RH, a ugovorno tijelo je Ministarstvo socijalne politike i mladih RH. Ciljana skupina su učenici s teškoćama u razvoju, suučenici i roditelji djece s teškoćama u razvoju, korisnici Kluba Jaglac i predškolska djeca s teškoćama u razvoju. Aktivnosti će provoditi jedina djelatnica na projektu- magistra psihologije, dok će svi ostali sudionici dati svoj volonterski doprinos na ovom projektu. Radionice će se održavati u tri osnovne škole za učenike i roditelje i u Udruzi Jaglac za korisnike Kluba Jaglac i predškolsku djecu i njihove roditelje. – rekla je voditeljica projekta Lidija Stojković.

Na prvom sastanku projektnog tima, na kojemu su uz vodstvo Jaglaca sudjelovali i tri osnovne škole partneri te Centar za socijalnu skrb podružnica Orahovica, dogovorene su aktivnosti provedbe projekta za naredna 2 mjeseca.

– Krajem siječnja 2016. održati će se Uvodna konferencija na kojoj će ovaj projekt biti predstavljen široj javnosti. Sve strane su izrazile zadovoljstvo ovim projektom i svojim učešćem, a sve u korist zaštite prava osjetljivih skupina u našem društvu koje će imati najveću dobrobit kroz ovaj projekt.- zaključila je Stojković.

fotografija: Vladimir Grgurić

« Travanj 2021 »