Solidarnost na djelu
Autor: Damir Čelant, 21. 10. 2016.

SOLIDARNOST NA DJELU

Učenici naše škole u suradnji sa Gradskim društvom Crvenog križa Orahovica sudjelovali su u tradicionalnoj , 44. sabirnoj akciji „Solidarnost na djelu“, koja se provodila od 13. do 16. listopada ove godine u Orahovici i prigradskim naseljima. Akcija se provodila pod nazivom „ Prepoznaj sebe“.

Odlukom Hrvatskog Crvenog križa  prikupljeni  novac biti će utrošen u humanitarne svrhe,za kupovinu hrane starijim, socijalno ugroženim osobama  te za pomoć učenicima čiji su roditelji slabijeg imovnog stanja.

Akciju „Solidarnost na djelu“ tradicionalno provodi naša škola u suradnji sa Gradskim društvom Crvenog križa Orahovica, a sudjelovalo je 60 učenika šestih,  sedmih i osmih razreda. Sudjelovanje za učenike  ima  veliku odgojnu vrijednost jer se uče pomagati drugima te da se treba biti zahvalan i za ono najskromnije što netko od srca pokloni nekom drugom.

Ukupno je sakupljeno 13010,00 kn što je vrlo značajna svota novca pa se zahvaljujemo svim građanima koji su svojim novčanim prilogom pomogli ovu akciju.

Također, Gradsko društvom Crvenog križa Orahovica zahvaljuje se učenicima naše škole što su učestvovali u ovoj akciji te vrlo odgovorno i ozbiljno odradili

posao prikupljanja dobrovoljnih novčanih priloga.

Akciju pripremila i vodila učiteljica  Ljiljana Macanić.