ČUDESNI SVIJET MOLEKULA

Autor: Matea Bošnjaković, 5. 6. 2019.

Učenici 8.a razreda s učiteljicom kemije, u holu škole, prezentirali su radove i dio aktivnosti odrađene u sklopu predmetnog projekta (kemija) “ Čudesni svijet molekula”.

Nositelji projekta bili su učenici sedmih i osmih razreda koji su tijekom ove školske godine kroz nastavu kemije odradili niz različitih aktivnosti na temu molekula. Cilj projekta bio je upoznati molekule kao čestice, njihovu građu, nastajanje, obilježavanje te shvatiti što je sve u prirodi građeno od molekula. Aktivnosti su bile prilagođene nastavnom programu sedmog, odnosno osmog razreda, a sastojale su se od izrade modela različitih molekula, obilježavanja molekula-pisanja kemijskih formula, istraživanja-koje su tvari u prirodi izgrađene od molekula,prepoznavanja i uočavanja važnosti npr.organskih molekula koje su promijenile svijet, molekula života (DNA) i slično. Učenici su rezultate prezenirali ppt prezentacijama ( Molekula inzulina, Molekula hemoglobina,DNK molekula..) i plakatima te pokušali pojasniti čudesan svijet molekula.
Učiteljica, Ljiljana Macanić

Fotografija OŠ Ivane Brlić- Mažuranić, Orahovica.

« Ožujak 2021 »