Izleti i ekskurzije u šk.god. 2023./2024.
Terenska nastava 7.-ih razreda
Ana Dorić / datum: 25. 9. 2023. 14:33

Na samom početku nastavne godine, 19. rujna 2023., učenici 7. a, 7.b i 7.c razrednog odjela OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Orahovica posjetili su Muzej krapinskih neandertalaca u Krapini, dvorac Trakošćan te Park znanosti u Oroslavju. U pratnji učenika bili su njihovi razrednici Nevija Brstilo (razrednica 7. a razreda), Vesna Šimon (razrednica 7. b razreda) i Krešimir Vrkić (razrednik 7. c razreda), kao i učiteljica engleskog jezika Valentina Špalj.
        Prva stanica terenske nastave bio je Muzej krapinskih neandertalaca, gdje su učenici uz stručno vodstvo muzeja mogli vizualizirati razvoj ljudi i ljudskih zajednica kroz različita prapovijesna i povijesna razdoblja. Osim toga, saznali su mnoštvo informacija o životu Dragutina Gorjanovića-Krambergera te o prošlosti Krapine i krapinskog muzeja. Nakon muzeja, uputili smo se u dvorac Trakošćan, gdje smo, osim predivnog krajolika i veličanstvene arhitekture trakošćanskog dvorca, upoznali i različite društvene odnose na hrvatskom području te ranonovovjekovne i novovjekovne umjetničke stilove uz pomoć ostavštine grofova Draškovića. Kako su nakon uspona na Trakošćan mnogi od nas ogladnili, bilo je vrijeme da se uputimo na ručak u pizzeriju „Oro-Goro“ u Oroslavje. Poslije ručka otišli smo do posljednje postaje naše terenske nastave – u Park znanosti. Tu su učenici na zabavan način proučavali zakone fizike i matematike, i sami sudjelujući u brojnim aktivnostima uz pomoć stručnog vodiča Parka znanosti.
        Završetkom aktivnosti u Parku znanosti autobus nas je vratio natrag do škole u večernjim satima. Na kraju bismo zahvalili i vodiču koji nas je vodio kroz sve etape terenske nastave i svojim dugogodišnjim iskustvom pomogao da ona bude uspješno provedena, gospodinu Vjeranu Nadovskom. Prilažemo i nekoliko fotografija s terenske nastave.

[OPŠIRNIJE]